Ekshumacja w Szczecinie

Categories ,

Ekshumacje

Zgodnie z przepisami ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz aktów wykonawczych, okres, w którym dopuszczalne jest przeprowadzenie ekshumacji rozpoczyna się z dniem 16 października, a kończy w dniu 15 kwietnia.

Aby przeprowadzić ekshumację, w pierwszej kolejności, należy uzyskać zgodę Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Sanepid wydaje zgodę na przeprowadzenie ekshumacji w formie decyzji administracyjnej. Uprawnionym do złożenia wniosku o wydanie zgody na przeprowadzenie ekshumacji jest wyłącznie najbliższa rodzina, stąd obowiązek ten ciąży każdorazowo na najbliższych osoby zmarłej i nie może go wykonać zarządca cmentarza czy firma pogrzebowa.

Należy pamiętać, że właściwość miejscowa Stacji Sanitarno Epidemiologicznej określona jest miejscem położenia cmentarza, na którym ekshumacja ma zostać przeprowadzona. Stąd, w przypadku, gdy przeprowadzenie ekshumacji ma nastąpić poza Poznaniem, należy udać się do Sanepidu, którego właściwość miejscowa ustalona jest według powyższych zasad. Po przeprowadzeniu ekshumacji, szczątki mogą zostać pochowane w tradycyjny sposób w trumnie, jak również mogą zostać poddane kremacji.

Czytaj więcej...

Ekshumacja w Szczecinie

Ekshumacja, czyli wydobycie zwłok najczęściej ma miejsce z powodu przeniesienia ich do innego grobu (na przykład na cmentarz bliski dla miejsca zamieszkania najbliższej rodziny) lub kremacji. W niektórych przypadkach dochodzą do tego oględziny lekarskie w celu potwierdzenia przyczyny zgonu. Należy nie tylko uzyskać zgodę inspektora sanitarnego, ale też powiadomić zarząd konkretnego cmentarza

Ekshumacja Szczecin - istnieją wyjątki

Warto wspomnieć, że w szczególnych sytuacjach Stacja Sanitarno Epidemiologiczna może wydać pozwolenie na przeprowadzenie ekshumacji w innym czasie, niż we wskazanym terminie (między 16 października a 15 kwietnia), przy zachowaniu dodatkowych, ustalonych środków ostrożności.

Nasi specjaliści mogą pomóc w formalnościach dotyczących składania wniosków i informowania zarządu cmentarza. Jesteśmy biegli w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów, dlatego proponujemy profesjonalne doradztwo.

Proponowana klientom ze Szczecina ekshumacja zazwyczaj ma miejsce we wczesnych godzinach porannych. Dysponujemy bogatą flotą pojazdów, dlatego możemy dostarczyć szczątki w dowolne miejsce.

Ogromne podziękowania dla Pana Piotra oraz wszystkich pracowników zakładu pogrzebowego ORION - za wspaniałe przygotowanie uroczystośći pogrzebowej swojej ukochanej Babci Heleny. Za fachową, rzetelną pomoc oraz zrozumienie i wsprarcie.

Anna Jankowska 12.10.2015

ZAUDAJ DOŚWIADCZENIU
od 2002 roku

Godziny otwarcia biur

  • Dni powszednie
    08:00 - 16:00
  • Soboty
    09:00 - 14:00
  • Telefon dyżurny
     660 776 622

Newsletter

Zostaw swój email i bądź na bierząco
Nie wysyłamy spamu

Kontakt

Boh. Getta Warszawskiego 15/1
70-303 Szczecin


Czarnogórska 68
70-842 Szczecin


660 776 622