Balsamowanie zwłok w Szczecinie

Categories ,

Balsamowanie zwłok Szczecin

Współczesne balsamowanie zwłok to wciąż proces, którego głównym aspektem jest dezynfekcja ciała osoby zmarłej, ale także zatrzymanie procesu rozkładu oraz przywrócenie naturalnego wyglądu.

W Polsce balsamowanie zwłok nie jest na razie to popularna usługa. Ludzie nie są świadomi, co daje taki zabieg i uznają go za kosztowny. Śmierć jest nadal tematem tabu, którego unika nasze społeczeństwo, choć jest jedyną pewnością, która spotka każdego z nas niezależnie od statusu, pozycji społecznej oraz tego, jak wyglądało nasze życie. W tak ciężkich chwilach jak strata bliskiej osoby daję rodzinie możliwość ostatniego pożegnania, dotknięcia czy pocałowania ich ukochanej osoby. Przywracamy naturalny wygląd osobie zmarłej, tuszuje oznaki śmierci, cierpienia i bólu, by na twarzy pozostał spokój jak podczas snu.

Czytaj więcej...

Balsamowanie zwłok w Szczecinie

Balsamowanie zwłok jest procesem powszechnie stosowanym w przypadku długiego przechowywania zmarłego w chłodni. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu ciała, istnieje możliwość wystawienia go w miejscu o temperaturze pokojowej i transportowanie na większe odległości. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do rozkładu. Co więcej, ciało po balsamowaniu nie wydziela żadnych zapachów i zachowuje naturalny wygląd.

Mimo powszechnej opinii, balsamowanie zwłok jest stosunkowo tanim sposobem na zabezpieczenie ciała. Odpowiednio wykwalifikowany specjalista może sprawić, że ze skóry znikną wszelkie plamy czy zasinienia, a cera będzie naturalna i nawilżona. Słowo „zabezpieczenie” nie jest tutaj przypadkowe, ponieważ ciało zmarłego nie będzie emitowało niebezpiecznych dla zdrowia związków, na przykład bakterii gnilnych.

Co istotne, balsamowanie zwłok jest konieczne pod względem administracyjnym, jeżeli zmarły ma zostać przetransportowany za granicę.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie balsamowania zwłok (Szczecin). Wiemy, jak zabezpieczyć ciało zmarłego, nadając mu w pełni naturalny wygląd. Możemy jednocześnie dokonać makijażu preferowanego przez najbliższą rodzinę np. w celu dopasowania do stroju. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób wyrozumiały i rzetelny. W razie jakichkolwiek niejasności oferujemy profesjonalne doradztwo.

Balsamowanie zwłok oferujemy klientom ze Szczecina i okolic.

Ogromne podziękowania dla Pana Piotra oraz wszystkich pracowników zakładu pogrzebowego ORION - za wspaniałe przygotowanie uroczystośći pogrzebowej swojej ukochanej Babci Heleny. Za fachową, rzetelną pomoc oraz zrozumienie i wsprarcie.

Anna Jankowska 12.10.2015

ZAUDAJ DOŚWIADCZENIU
od 2002 roku

Godziny otwarcia biur

  • Dni powszednie
    08:00 - 16:00
  • Soboty
    09:00 - 14:00
  • Telefon dyżurny
     660 776 622

Newsletter

Zostaw swój email i bądź na bierząco
Nie wysyłamy spamu

Kontakt

Boh. Getta Warszawskiego 15/1
70-303 Szczecin


Czarnogórska 68
70-842 Szczecin


660 776 622